5 tipov, ako sa starať o pleť v lete

Leto je v plnom prúde, mnohé z nás si užívajú dovolenky a oddychujú. Môže sa zdať, že pleť v tomto období nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť, no opak je pravdou. Ako dodať pleti poriadnu hydratáciu a ako sa o ňu postarať, vám prezradím v dnešnom článku.

BB4

Odľahčite

V lete vždy volím ľahšie varianty krémov alebo pleťových sér v spojení s kvetinovými vodami. Pleť nezaťažujú tak ako hutné krémy, ktoré sa hodia skôr na zimu. Namiesto toho vyživujú, chránia a hydratujú. Obľúbila som si najmä tie s vôňou citrusov a leta.

Hydratujte

Hydratácia je v lete povinnosťou, ak chceme mať zdravú a peknú pleť. Ale nielen zvonku. Hydratácia zvnútra je takisto dôležitá. Dodržiavanie pitného režimu, dostatok čerstvého ovocia a zeleniny by mali byť samozrejmosťou.

Menej je viac

V lete volím namiesto makeupu bb krém s SPF faktorom alebo len jemný púder. Obľúbený makeup, ktorý vám tak dobre slúžil v iných ročných obdobiach, vymeňte v lete za niečo ľahšie. Vyhnete sa tak nepríjemným pocitom spôsobeným potením sa a upchávaniu pórov.

Na slniečko s UV faktorom

Mať snedú pleť je v lete snom takmer každej z nás, ale aj opaľovať sa je potrebné s rozumom. Prírodná kozmetika ponúka niekoľko alternatív na opaľovacie krémy a mlieka, ktoré pokožku dokážu ochrániť.

biobeauty-opaľovanie

Večerný peeling

Slniečko dáva pleti zabrať, preto je peeling v lete veľmi potrebný. Doprajte si aspoň raz do týždňa večernú procedúru aj s ním. Odstránite tak odumreté bunky a pleti odľahčite. Pleť je po peelingu citlivá na slnečné žiarenie, takže ju radšej nechajte oddychovať, doprajte jej osvieženie v podobe kvetinovej vody a ľahkého krému.

Autor: Daniela Slávik