Ako prežiť letné horúčavy a nezblázniť sa z toho

Teploty na teplomeroch stúpajú od rána. Teplomili sa s úsmevom na tvári opaľujú, iní túžia po ochladení. Ak patríte do druhej skupiny a vysoké teploty vás privádzajú do šialenstva, mám pre vás zopár tipov, ako ich zvládnuť a nezblázniť sa z toho.

slow beauty2

Osviežte sa

Mätová, levanduľová, ružová, citrusová… nie toto nie sú príchute zmrzliny, ale kvetinové vody, ktoré predovšetkým v tomto horúcom počasí dodajú vašej pleti hydratáciu, osvieženie a príjemný pocit.

Chráňte sa

Keď sa teploty na teplomeroch vyšplhajú tak vysoko ako v týchto dňoch, opaľovací krém je už povinnosťou. A nielen to. Pri prechádzkach po meste nezabudnite chrániť aj hlavu. Klobúk nie je len módny doplnok, ale v týchto dňoch aj ochrana.

Biobeauty-dezodoranty

Schlaďte sa

Zmrzlina či ovocná limonáda robí prechádzky mestom v týchto horúčavách o trochu znesiteľnejšie. Schladiť sa však dá rôznymi spôsobmi. Ovocný alebo zeleninový šalát, rýchla chladnejšia sprcha sú osvedčenými tipmi v tomto počasí.

Oddýchnite si

Vysoké teploty môžu byť pre organizmus vyčerpávajúce. Je prirodzené, že sa cítime unavení a častokrát zvládame menej, preto si doprajte čas pre seba. Chvíľka s knihou alebo časopisom miesto výčitky „toto som ešte mala urobiť“, spraví dobre každej z nás rovnako, ako ísť do postele skôr.

Autor: Daniela Slávik