Ako prejsť na prírodnú kozmetiku: Dezodoranty

Vôňa levandule, pomaranča, grepu alebo citrónovej trávy sú medzi prírodnými dezodorantmi populárne. Ich účinky sa vyrovnajú tým klasickým, tak prečo nevoliť alternatívu, ktorá je jemnejšia k človeku i prírode?

Biobeauty-dezodoranty2

Ako si vybrať?

Medzi prírodnými dezodorantmi nájdeme niekoľko druhov – krémové, tuhé, guličkové alebo spreje. Ďalšou zaujímavou alternatívou je kryštál, teda síran amónno-hlinitý. Na pokožke pôsobí tak, že sťahuje póry a vytvára antibakteriálnu vrstvu, ktorá bráni množeniu baktérií a zároveň vzniku pachu.

Pokožke, ktorej v zložení sóda neprekáža, si určite obľúbi krémové dezodoranty od Dulcie. Majú svieže vône a nanášajú sa ľahko. Len si treba dať pozor na možné biele stopy na tmavšom oblečení. Alternatívou ku krémovému dezodorantu bez obsahu sódy je Mylo a Kvetinová pazuška, ktorá je kombináciou kokosového olej a škrobu z maranty. Obsahuje aj látky, ktoré zamedzujú vzniku a aktivite baktérií – farnesol a lemonester.

Z kategórie sprejov a guličkových nájdete účinné dezodoranty u značky Salt of the Earth. Sú 100%ne prírodné, obsahujú výťažky z olejov a rastlín, vďaka čomu majú sviežu a príjemnú vôňu. Nájsť ten svoj nie je jednoduché. Na začiatok odporúčam zopár ich skúsiť a dať prednosť tomu, ktorý vám najviac vyhovuje.

Biobeauty-dezodoranty

Nie je hliník ako hliník

V rôznych magazínoch sa dočítame, že hliník v kozmezike je látka, ktorá je pre naše zdravie škodlivá, že dokonca podľa výskumov existuje prepojenie medzi používaním dezodorantov s hliníkom a vznikom rakoviny prsníka. Ibaže nie je hliník ako hliník.

Syntetická látka Alumínium chlorohydrát, ktorá sa často pridáva do antiperspirantov a dezodorantov, je natoľko účinná, že dokáže zabrániť poteniu. Doslova. Dostane sa do potných žliaz a bráni sekrécii. Kryštál potassium alum, o ktorom som písala vyššie je prírodne sa vyskytujúca soľ, ktorá nemá takéto agresívne účinky. Neblokuje prirodzené vylučovanie potu, miesto toho zamedzuje vzniku pachu v podpazuší.

Tak ktorú alternatívu si by ste si zvolili?

Autor: Daniela Slávik