Prírodné dezodoranty

Dezodoranty a antiperspiranty - to je večná téma. Stretávam sa každý de§ u nás v obchodíku s otázkou, či tieto prírodné aj naozaj fungujú. Pretože veľa z Vás potenie trápi, je to také malé veľké spoločenské faux pas. 

Áno, každá sa chce vyhnúť nepekným "mapám" v podpazuší. Ale za akú cenu? Naozaj chcete riskovať, že sa Vám do tela dostanú škodlivé zložky z bežných antiperspirantov?

Sama som si tým prešla. Teraz už používam výhradne prírodné deodoranty a už by som ich nikdy nevymenila. Či sa potím? Áno. Je to predsa prirodzené. Ale vďaka naším deodorantom ma už nemusí trápiť, či ma je "cítiť". 

Základný rozdiel medzi deodorantom a antiperspirantom je v tom, že deodorant zabraňuje vzniku zápachu - a to takým spôsobom, že na pokožke ytvorí taký "ochranný film", že tu nedochádza k rozkladu baktérií - ktoré sú pôvodcom zápachu. 

Antiperspirant vytvára na pokožke bariéru a upcháva póry a pot (škodlivé látky, ktoré z tela chcú ísť von) sa nemajú ako dostať von. Takže ostávajú dnu, alebo si nájdu inú cestu (nohy, ruky, pleť). 

Určite je zdravšie sa trochu spotiť, čo má ísť preč z tela, nech ide...Ale vďaka našim prírodným deodorantom, to bude bez nepríjemného sprievodného javu akým je zápach potu. 

Čiže áno, pri používaní našich deodorantov sa trochu potiť budete, ale sviežosť počas dňa ostane a zároveň sa z tela vyplavia všetky nežiaduce látky, ktoré chcú ísť preč. 

Zo skúsenosti môžem potvrdiť, že pred časom ma potenie trápilo veľmi, naozaj som mávala doslova mapy na tričkách či blúzkach. Odkedy som ale prestala s používaním chemických antiperspirantov a prešla som na prírodné deodoranty, tak sa mi moje potné žlazy skutočne "upratali". Potím sa stále ale je to neporovnateľn menej a čo je dôležité, cítim sa svieža celý deň a hlavne nedostávam do seba umelo žiadne chemikálie.

Predsalen v podpazuší máme lymfatické uzliny a tie všetko čo absorbujú rozvádzajp do celého tela. Myslite na to, či to za to naoza stojí.... 

 
6
12 1612
Značky
 
konzistencia

Stránka 1 z 1 - 13 položiek celkom

   
 • alun cosmetikabio Kód: 514
  Momentálne nedostupné

  Prirodný dezodorant, kryštál. 

  cca 100g


  €11,99
  Výrobca: Cosmetikabio
 • KRÉMOVÝ DEZODORANT - levanduľa a verbena Tip Kód: 474
  Skladom

  Obľúbená kombinácia vôní levandule a verbeny. Úžasná novinka od úžasnej Dulcie. Láska na prvé privoňanie aj prvé použitie :) 

  30 g 


  €6,90
     
  Výrobca: DULCIA NATURAL
 • KRÉMOVÝ DEZODORANT - pánsky Tip Kód: 154
  Skladom

  Jemný krémový dezodorant, ktorého rastlinné zložky sú uznávané po generácie ako úplne bezpečné pre ľudí. Zloženie zabraňuje množeniu baktérií spôsobujúcich zápach v podpazuší bez toho, aby zablokoval potné žľazy.

  30g


  €6,90
     
  Výrobca: DULCIA NATURAL
 • kr+ęmov+Ż dezodorant lesn+í t+++ła otvoren+Ż Kód: 2009
  Skladom

  Krémový dezodorant so sviežou bylinkovou vôňou, pre mužov aj ženy

  30ml


  €6,90
     
  Výrobca: Navia
 •  
 • lesna tona deo Kód: 1812
  Skladom

  Tuhý dezodorant so sviežou bylinkovou vôňou vhodný pre mužov aj ženy.

  30g


  €6,10
     
  Výrobca: Navia
 • chladivy vanok deo Kód: 1809
  Skladom

  Tuhý dezodorant so sviežou chladivou vôňou, vhodný pre mužov aj pre ženy.

  30g


  €6,10
     
  Výrobca: Navia
 • ranna rosa deo Kód: 1803
  Skladom

  Tuhý dezodorant s kvetinovou vôňou s náznakom citrusov vhodný pre ženy. Vhodný aj pre citlivú pokožku. 

  30 g


  €6,10
     
  Výrobca: Navia
 • Cukrová pivonka - prírodný deodorant Kód: 679
  Skladom

  Nová Ponio kolekcia prírodných dezodorantov jar/leto prináša skutočné lahôdky. Cukrová pivonka je presne to, čo poteší romantičku, milovníčku sladkých a jemných vôní. Pre mňa osobne dokonalá vôňa a verím, že sa bude páčiť aj Vám :)

  75g/44ml


  €7,50
     
  Výrobca: PONIO
 •  
 • Pomaranč a eukalyptus - prírodný deodorant Kód: 676
  Skladom

  Nová Ponio kolekcia prírodných dezodorantov jar/leto prináša skutočné lahôdky. Sviežosť pomaranča a eukalyptu Vás príjemne osvieži počas horúcic dní :)

  44ml/75g


  €7,10
     
  Výrobca: PONIO
 • Levanduľa a čajovník - prírodný deodorant Kód: 673
  Momentálne nedostupné

  Nová Ponio kolekcia prírodných dezodorantov jar/leto prináša skutočné lahôdky. Kombinácia levandule a antibakteriálneho čajovníka je dokonalá ako samotný pazúch :)

  75g/44ml


  €7,50
  Výrobca: PONIO
 • Krémový dezodorant šalvia - grapefruit Tip Kód: 655
  Skladom

  Úžasná Dulcia si pre nás pripravila novinku v podobe novej sviežej kombinácii vôní - šalvia a grapefruit. Jemná  no pritom svieža vôňa si Vás získa na prvé ovoňanie :)

  30g


  €6,90
     
  Výrobca: DULCIA NATURAL
 • Tea tree a lemongras - prírodný dezodorant Kód: 284
  Momentálne nedostupné

  Jeden z najobľúbenejších a aj najúčinnejších dezodorantov - čajovník s citrónovou trávou.

  75g/44ml


  €7,50
  Výrobca: PONIO
 •  
 • KRÉMOVÝ DEZODORANT - citrónová tráva a mäta Tip Kód: 153
  Skladom

  Jemný krémový dezodorant, ktorého rastlinné zložky sú uznávané po generácie ako úplne bezpečné pre ľudí. Zloženie zabraňuje množeniu baktérií spôsobujúcich zápach v podpazuší bez toho, aby zablokoval potné žľazy. Dezodorant nezabraňuje prirodzenému poteniu a Vaše telo sa naďalej zbavuje nebezpečných škodlivín ale bez nepríjemného zápachu.

  30g


  €6,90
     
  Výrobca: DULCIA NATURAL

Stránka 1 z 1 - 13 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.