Ako sa chrániť pred slnkom? Zn. prírodne

Síce astronomické leto začína až o pár dní, teploty sa šplhajú stále vyššie a vyššie. Potreba chrániť sa pred slnkom je z roka na rok silnejšia a kozmetické firmy veľkú časť sortimentu orientujú práve na kategóriu – opaľovanie. Prírodná kozmetika takisto nezaostáva.

biobeauty-opaľovanie2

Pohodové opaľovanie s 2sis

Žltý tekutý krém vo vyššej fľaštičke s pumpičkou je zmesou olejov a oxidu zinočnatého s faktorom 20. Pohodové opaľovanie od kozmetických sestier obsahuje extrakt z mrkvových semien, mandľový a kokosový olej. Oxid zinočnatý vytvára ochranný film a chráni pokožku pre slnečným žiarením a jej spálením.

K moru a na prudšie slnko

O niečo vyšší faktor, 50 a 50+ ponúka značka Alga Maris Bio. Krémy tejto značky sú vhodné nielen ako ochrana pred slnkom, ale aj pre pokožku, ktorá je naň citlivá. Ide o účinnú opaľovaciu kozmetiku, jej hlavnou aktívnou zložkou je kombinácia minerálnych slnečných filtrov a komplex antioxidantov Alga-gorria (základom je extrakt z červenej riasy Gelidium sesquipedale, ktorý chráni pokožku).

Krémy Alga Maris Bio okrem ochrany pokožky pred slnkom, pokožku hydratujú a vyživujú. Ich roztieranie je ľahké, nemajú lepkavý efekt a sú bez parfumácie.

biobeauty-opaľovanie

Na oleje sa nespoliehajme

Nie je to tak dávno, čo milovníčky prírodnej kozmetiky internet zmiatol informáciami o rastlinných olejoch a ich SPF faktoroch. Priznám sa, bola som jednou z nich. Natrieť sa rastlinným olejom však nestačí. Ani jeden z olejoch nie je dostatočnou ochranou pred slnkom. Môžu byť skvelou doplnkovou starostlivosťou, ale ako samotná ochrana, nie sú dostačujúca.

 Autor: Daniela Slávik