Tipy na vianočné balenie darčekov - ekologicky a lacno :)

Ahojte moje krásne, 

nechcem strašiť s Vianocami, ale keďže nám už začal advent, myslím, že je najvyšší čas začať trošku premýšľať nad darčekmi. 

Ja som sa tento rok rozhodla dať Vám zopár tipov, ako si urobiť z balenia darčekov zábavu a hlavne, ako balíčky zabaliť šetrnejšie, ekologickejšie a lacnejšie a možno práve z toho čo nájdete doma a trebárs by Vás to ani nenapadlo :)

Vaše objednávky sa snažím baliť tak, že s maličkými úpravami viete krabičku použiť aj ako darčekové balenie :) Alebo aspoň časť z balenia :) 

Napríklad drevitú výplň, či ochranný papier :) OI000182

 

Krabičku stačí zvonka potom nejako dozdobiť, prekryť prípadné nedostatky a hotovo. Na túto som použila sušené makovičky, levanduľku , jutu - odstrihla som pásik z jutového vreca, previazala som obyčajným špagátom. Pridať môžete menovku či venovanie a hotovo :)

Originálne a v prírodnom duchu zabalený darček je na svete :) 

TIP: ak je krabica viac poškodená, skúste ju do juty alebo do papiera obaliť celú. 

 

OI000178

 

Ďaľším tipom je zabalíť výrobok do látky, alebo juty - je to môj najobľúbenejší materiál na balenie darčekov  a dekorovanie :)  Závisí najmä od tvaru výrobku, ktorý chcete zabaliť - tuto je kávový peeling od Soaphorie. Zviazala som na vrchu špagátom, pridala trošku dekorácie :) 

Kľudne použite aj tematické zdobenie - napríklad ak by som mala po ruke pri fotení sušené pomaranče, určite zabalím pomarančový peeling a použijem sušený pomaranč :) Alebo levanduľový s levanduľou - fantázií sa medze nekladú :) OI000174_1

Ale okrem juty môžete použiť naozaj čokoľvek, napríklad aj peknú utierku či šatku, ktorá môže byť v konečnom dôsledku ďalším darčekom :)

Ďalším tipom sú také moje srdcovky - pre milovníkov minimalizmu a sú to také BEZodpadové vychytávky :) 

Myšlienka je darovať niečo v nádobke, ktorú obdarovaný môže ešte použiť :) Pre minimalistov a skutočných ZERO WASTE, tú mám špecialitu :)

Sieťovku a mydlo v zaváraninovom pohári! Ale nevyzerá to super? Originálne, nápadité, EKOLOGICKÉ a ešte aj jemne handmade, keďže pohár môžeme dozdobiť podľa seba - pozor tak, aby sa ešte stále dal použiť , napríklad na sušené hríby, či šípky :) OI000193OI000195

 

Nie je to milé? :)

Kolekciu ekotašiek - sieťoviek v rôznych farbách potešia všetky eko maniačky :) Skvelý tip je darovať ich v niečom, čo sa tiež dá ešte na všeličo využiť :) Máte tak vlastne o darček navyše :) 

OI000192

Ak chcete niečo viacej šmrci :) tak mám pre Vás ešte takéto nápady :) 

Jeden kochlík z IKEA, ktorý je možné využiť asi na milión tristo spôsobov - od kochlíka, svietnik, cez stojan na štetce či perá...

No a aby ste nedarovali len obyčajný (aj keď krásny) kochlík - naplňte ho niečím dobrým - ja som dala šumivku, maslo a mydlo od 2SIS, a PONIO zlatíčka :) Stačí tomu dať nejakú farbičku v podobe hodvábneho papiera, previazať a je to hotové :)  

Pripomína mi to taký kornút so sladkosťami, akurát z týchto sa nepriberá :)

OI000190OI000191

 

A posledný tip - s pracovným názvom CANDY BAR :) 

Mix šumivých guliek v sklenenej nádobke na cukrovinky :)  Môžete použiť trebárs iné maličkosti - mydielka, či balzamiky na pery, alebo mix rôznych drobností :) 

Myslím, že s takýmto voňavým balíčkom potešíte určite :) 

OI000189

 

Verím, že Vás moje nápady bavili :) 

Prajem Vám hlavne, aby ste predvianočný čas prežili čo najkrajšie. 

Krásny deň Vám prajem moje milé :) 

Baška