tipy na vianočné darčeky

Ahojte moje krásne, 

predpokladám, že väčšina z Vás už darčeky pod stromček má vyriešené. No ak náhodou tápate na poslednú chvíľu, mám tu pár (kozmetických) tipov. 

Všímala som si za posledné dni u nás v obchodíku čo sa najviac predávalo a keďže si väščina kupujúcich nechávala výrobky aj darčekovo zabaliť, tak to asi bude pod stromček :) 

Tu je teda zopár (mojich a zo skúseností zákazníkov) tipov - čo pod stromček :

Pre mamu:

Jasné, že mamina si zaslúži extra pozornosť, vždy, nie len na vianoce. Ale keď už tu tie vianoce máme, poďme sa mrknúť na možné darčeky :)

1. šípkový krém na tvár od Dulcia Natural - to je jednoznačne najpredávanejší krém na tvár u nás  vôbec. Voľba istoty :) Je výživný, hydratačný, príjemný, nedráždi. Odporúčam ho ani nie tak podľa veku, ale skôr v závislosti od typu pokožky. Mám zákazníčky ktoré naň nedajú dopustiť a sotva dovŕšili 25, no tiež také, ktoré nedávno oslávili raz toľko a tento krém im vyhovuje.

Skvele sa kombinuje aj s očným krémom na noc či s ružovou vodou

2. opäť ostanem pri Dulcia Natural a musím spomenúť ich očné krémy. Sú fantastické. V oboch variantoch, denný aj nočný.

Ten nočný s kofeínom je veľmi dobre známy. Voní po káve a má naozaj preukázateľné výsledky. Sama ho používam už vyše roka. Je to môj osobný favorit. A tiež je veľmi obľúbený u dám, ktoré trápia opuchy okolo očí či nepríjemné vačky pod očami a tmavé kruhy. 

Denná varianta so sedmokráskou je o niečo ľahší. Rýchlo sa vstrebáva, voní jemne a nevtieravo. Jeho plusom je, že sa dá používať aj na pigmentové škvrny, ktoré pomáha zosvetliť, vďaka extraktu zo sedmokrások. 

3. Rúž na pery. Couleur Caramel má niekoľľko nádhrných odtieňov, ktoré pristanú takmer každému typu pleti. Vôbec by som sa toho nebála a mamine by som dopriala kvalitný a zdravý rúž. Veľa zo zákazníčiek chcelo nejakú dekoratívku, no keďže sme natrafili na nerozhodnosť čo sa odtieňa či konzistencie make-upu týka, vyhral to rúž. Tam sa nedá nič pokaziť. Ak vyberiete odtieň, ktorý Vašej mamine bude lichotiť, určite sa poteší.

Pre sestru a kamarátky.

Toto je vďačná kategória :) Tu sa dá vyblázniť. Veď každá z nás miluje kvalitnú a zdravú kozmetiku, či už na telo, vlasy či pleť.

1. Voľbou číslo jeden je jednoznačne balzam na pery. V ponuke máme aktuálne tri druhy - v tubičke od Balm Balm,  vysúvacie slovenské od Tvoja kozmetika a veselé makróny od 2SIS.

Tam by som sa rozhodovala asi podľa vône, pretože sú všetky úžasné.

2. Peelingy. Nečudujem sa. Je to zlatíčko. Zbaví nás odumretých buniek, prehreje a zvláčni pokožku. Premasíruje a odbúra toxíny z pokožky. Väčšina našich peelingov obsahuje aj olej, takže nie je potrebné sa po ich aplikácií ešte krémovať.  Super v tejto uponáhľanej dobe, kedy musíme stíhať školu, prácu, rodinu, cvičenie, sem tak kávičku a iné radosti či povinnosti, je to pár minút k dobru :)

3. Telové maslá. Voňavé  a rozmaznávajúce. Podľa toho ich aj vyberám do ponuky :) Na výber ich máme niekoľko a pár z Vás mi už v obchoíku aj povedalo, že načo ich je toľko, že si nevedia vybrať :) Skvelým bousom je aj to, že niektoré telové maslá u nás majú vratné obaly.  Takže sklenené nádobky od TVOJa kozmetika či plastové od  2SIS môžete po spotrebovaní vrátiť a z nového balenia Vám odrátam 0,5 € :)

Pre, kamošov, otcov, frajerov, manželov...

Tu je to trošku zúžené, nakoľko toho v ponuke je menej. Ale vybrať sa dá kvalitná kozmetika :)

1. Najobľúbenejšie sú  šampóny, najmä tuhé. Od ponia citrón rozmarín a tea tree a lemongrass a od Soaphorie jednoznačne Balancoshamp. Jednoduchá aplikácia, príjemná bylinková vôňa, čisté vlasy, pokožka bez podráždenia či lupín. Krotý chlap by sa nepotešil? :)

2. Tuhé mydlá. Najviac samozrejme tie pánske. Pán Božský od MusK - pravidelne vypredaný :) Nestíhame dopĺňať, ale verím že do vianoc ešte stihneme dostatok doskladniť.

Uhľové - na problematickú pokožku, všetky voňajú po tea tree oleji a sú čierne. Chlapské :) Áno, používajú ich aj ženy, ale to nikomu nehovorte, baby predsa akné (a keď sme už pri nedokonalostiach ani celulitídu nemajú ) - neni to pekné :)))))  či ten vtip bol naopak? Nevadí, takto sa mi to páči viac :)

3. Na upokojenie pokožky po holení.  Balzam od Dulcia Natural, prípadne krém  pre mužov. Oleje sú tiež fajn, ale chlapa čo si dobrovoľne na tvár dá niečo mastné zatiaľ nepoznám :)

Pre starkých:

1. najpredávanejšie sú jednoznačne mydielka. Naši starý rodičia si ešte asi pamätajú čo je dobré :) Verím, že sa potešia tuhému bylinkovému mydlu. Tie naše sú skvelé. Pripomenú im vôňu byliniek, kvetov či citrusov. Tak ako si pamätajú. Ešte bez chemických pseudovôní, ktorých je teraz všade veľa. Skúste babke darovať klasické, prírodné mydielko a počúvajte jej slová, ktoré vysloví po privoňaní :) Stavím sa, že veta začne: "Pripomína mi to.......................

2. Soľ do kúpeľa. Klasika. Pre tých čo majú vaňu :) No na unavené nohy stačí aj vedro či "lavór" na bielizeň :) 

3. Hojivá mastička. Najviac u nás asi ide Babičkin balzam. No zinková mastička nezaostáva. Možno im to pripomenie mastičky od ich mám, našich prababičiek, ktoré si mastičky robili doma z byliniek :) Pripomeňme im detstvo :) Potešia sa určite. 

Pre seba!

Dôležitá kategória. Verte mi. Vianoce sú ten správny čas na to, aby ste si urobili radosť. Máte za sebou ťažký rok, či už v práci, doma s deťmi či v škole. Urobte si trošku voňavej radosti s kvalitnou kozmetikou napríklad. Alebo si kúpte knižku po ktorej túžite. Alebo tú svetovú kabelku, ktorá na Vás bliká z každej druhej reklamy na internete, lebo ste si ju pozerali pred časom niekde na nete :) Poznám to, lebo mne sa vždy keď zapnem internet ukazujú čižmy, ktoré som si pozerala a nekúpila. Teda zatiaľ :)

Toto bola len taká inšpirácia a trošku z mojich tipov, ktoré som vybrala aj vďaka reálnym zákazníkom u nás v obchodíku. Berte to ako inšpiráciu. A keď nekúpite kozmetiku, skúste knižku. Alebo čokoľvek. Len si pamätajte, že keď chcete niekoho obdarovať, radšej vyberajte darček podľa toho čo sa páči alebo hodí obdarovanému. Nie je nič horšie ako dostať darček typu - tu máš, aspoň niečo a dlhoronému vegetariánovi dáte poukaz do reštiky na steak....

A na záver!

S darčekmi to nepreháňajte. Nemá zmysel sa stresovať. Radšej si vyhraďte čas na rodinu. To je to najdôležitejšie.  Drobnosť určite poteší, ale najviac  vtedy ak je vyberaná a darovaná z lásky :) A viac ako čokoľvek hmotné je čas, ktorý venujete svojej rodine a priateľom. 

Prajem krásne vianoce. Pokojné a láskyplné :) 

Baška