Recenzia: Konopný zázrak menom Hemptouch

Konopná kozmetika Hemptouch nie je pre milovníčky prírodnej kozmetiky až taká novinka. Ale je v skutočnosti až taká dobrá? Počula som na ne samé superlatívy a na vlastnej koži som sa presvedčila, či sú pravdivé.

hemptouch1

Hemptouch pochádza zo Slovinska. Jej výrobcovia (nedopátrala som sa, kto konkrétne za značkou stojí) sú takisto ľudia s citlivou pokožkou. A práve hľadanie tie najkvalitnejšej prírodnej starostlivosti, ich doviedlo ku konope. Konopný olej v bio kvalite, ktorý používajú, je pre citlivú pleť a pleť so sklonom k ekzémom, psoriáze či dermatitíde, veľmi šetrný a podporuje prirodzené regeneračné procesy.

Aký je konopný krém pre citlivú pleť od Hemptouch?

Jemná púdrová vôňa typická pre krémy bez parfumácie, ľahká konzistencia a zmatňujúci efekt. Bolo to prvé, čo som si všimla. Nie však posledné. Krém sa ozaj veľmi rýchlo vstrebáva, zanecháva hodvábny efekt a pleť hydratuje. Okrem toho pokožku dokáže upokojiť. Už po pár dňoch zmierňuje červené miesta a pleť zjednocuje. Po pár týždňoch používania vyzerá pleť zdravšie, je menej podráždená a hojí sa (konkrétne u mňa drobné jemne viditeľné nedokonalosti a zbytky akné).

Čo sa týka zloženia, tak to je skutočne čisté. Konopný olej v biokvalite pomáha obnoviť rovnováhu citlivej pleti. Konopný kanabinoid CBD (rastlinný extrakt) harmonizuje pokožku nielen na povrchu, ale aj v jej najhlbších vrstvách. Jemný extrakt z ruže a konope zas zlepšuje mikrocirkuláciu a pleť zanecháva jemnú a hebkú. Krémik obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, ktorá zmierňuje známky starnutia.

hemptouch2

Výživný krém pre citlivú pleť má veganske zloženie a certifikát Aromacert.

Vyživujúci konopný krém Hemptouch odporúčam žienkam a dievčatám s citlivou pleťou so sklonom k začervenaniu, ekzémom alebo psoriáze. Ak máte problematickú pleť v e-shope pre ňu nájdete riešenie.

Autor: Daniela Slávik