Ako prejsť na prírodnú kozmetiku: dekoratívna kozmetika

 Dekoratívna kozmetika, mejkap, laky na nechty, lícenka či bb krém sú súčasťou rannej rutiny (takmer) každej z nás. Aj prírodná kozmetika ponúka alternatívy klasických dekoratívkových produktov bez obsahu škodlivých látok. Tak sa na ne poďme mrknúť.

Prečo prírodná dekoratívka?

Mnohokrát sa stretávam s tvrdením, že ženy, ktoré používajú prírodnú starostlivosť o pleť, siahajú po dekoratívke od klasických drogériových značiek. Myslia si, že prírodná dekoratívka nie je účinná. Pravdou je, že je o čosi jemnejšia, ale smelo môžem tvrdiť, že sa vyrovná klasickým drogériovým značkám aj bez toho, aby obsahovala nebezpečnú chémiu. Druhým dôvodom je cena. Ceny sú pri prírodnej dekoratívke o trochu vyššie. No stačí sa zamyslieť. Ak chcem pre seba to najlepšie, investujem (do seba). Miesto piatich lacných lakov na nechty, si kúpim jeden drahší napr. od Colour Caramel alebo miesto troch lacných riaseniek z drogérie, dám prednosť tej, ktorá neobsahuje chémiu.

dekoratívka1

Tvár sa vám poďakuje

Keď som začala s prírodnou kozmetikou, moja pleť nebola v najlepšom stave. Mejkap a púder boli moji celodenný pomocníci. Každú hodinu (áno, čítate správne) som kontrolovala T-zónu a zisťovala, či ju netreba zmatniť. Vyskúšala som všeličo na zmatnenie nosa, zmenšenie pórov, no nič nepomáhalo. Prechodom na prírodnú kozmetiku, sa z mojej zmiešanej pleti, stala suchá až normálna (v emocionálne vypätých obdobiach zas citlivá). So zmenou pleti som zredukovala aj svoju kozmetickú taštičku. Ostal mi v nej bb krém a minerálny mejkap, lícenka a riasenka.

Najviac chemikálií dokážeme prijať práve cez pokožku, tie sa dostávajú do tela a dokážu nás ovplyvniť. Viditeľne aj neviditeľne, no citeľne. Mastenec, ktorý je častou zložkou púdrov síce na chvíľu dokáže vykúzliť zamatovú pleť, no vysušuje pokožku, upcháva póry, nedovoľuje jej dýchať a je komedónny. Vaša pleť môže reagovať nadmerným mastením a fungovať v príncípe – čím viac púdru na zmatnenie, tým viac sa mastí.

dekoratívka3

Ako začať s prírodnou dekoratívkou?

Postupne. Vymeniť produkt za produktom, zistiť, čo pleti sedí, zoznámiť sa so značkami, prípadne čo to otestovať. V e-shope BioBeauty môžete nájsť BíBí krém od Liq oil, ktorý zjednocuje tón pleti a zároveň ju dokáže hydratovať, paletu krásnych letných farieb lakov na nechty, riasenky a očné linky alebo rúže od Couleur Caramel či púdre a lícenky Cosm´etika. Uvidíte, pleť sa vám poďakuje.

Autor: Daniela Slávik