Prečo sú prírodné oleje také fajn? 1.časť

Ahojte, 

rozhodla som sa, že pre Vás spracujem takú menšiu sériu článkov, kde sa pozriem na "zúbky" prírodným olejom - telovým, esenciálnym, pleťovým, vlasovým...Vychádzam z mojich informácií o produktoch a tiež z osobnej skúsenosti počas ich používania.

V prvej časti sa pozrieme bližšie na 100% prírodné jednozložkové oleje - vhodné na telo, pleť aj vlasy. 

minule som Vám spomínala, že som namiesto telového krému skúsila použiť 100% prírodný olej. Vyhovuje mi jeho použitie tesne po sprche či kupeli - kedy mám ešte mierne vlhkú pokožku a olej v nej tak krásne zafixuje potrebnú hydratáciu. 

oleje riga soap m

Môj aktuálny favorit je mandľový olej

Mandľový olej sa vyrába lisovaním sušených mandlí. Má prirodzene hydratačné účinky, je pomerne ľahký a výborne sa vstrebáva do pokožky, vďaka čomu ju zanechá jemnú a vláčnu. 

Ak by ste čakali sladkú vôňu mandlí ako pri "bežných" mandľových produktoch - asi Vás trošku sklamem - tento olej nevoní ako marcipán či tak veľmi obľúbené makrónky. Je v podstate bez vône, ale to mu určite neuberá na vynikajúcich účinkoch na pokožku. Práve to, že "nevoní" znamená, že je čisto prírodný a teda bez zbytočností v podobe umelo pridanej vône. 

Ja ho veľmi rada používam na celé telo. Dokonca som z neho skúsila vyrobiť svoj prvý domáci peeling a môžem potvrdiť jeho pozitívny vplyv na pokožku. 

 

Hroznový olej.

Je taktiež 100% jednozložkový olej. Bez vône, no s úžasnými hydratačnými účinkami. Získava sa lisovaním hroznových jadier. 

Tento olej obsahuje mastné kyseliny, ktoré sa rýchlo absorbujú do pokožky a udržiavajú jej vlhkosť. Olej účinne reguluje pocit mastnoty, sťahuje, ale neuzatvára póry a napomáha rýchlej regenerácii pokožky.

Pleť zostáva po použití svieža, žiarivá, hodvábna a vláčna.

Hroznový olej nepoužívam na celé telo, skôr na pleť. No občas si trošku prilejem do kúpeľa.

Je fajn, ale mojej suchej pokožke na tele viac vyhovuje mandľový. Na tvári mám trošku viac zmiešanú pokožku, no zároveň citlivú a rozšírené póry. Hroznový olej mi preto viac vyhovuje na pleť.

 

Do tretice spomeniem ešte Makadamiový olej.

Ten je expert na suché končeky vlasov. Ak by ste však čakali, že rozštiepené končeky zacelí - tak Vás asi sklamem. Toto nedokáže žiaden prípravok. Zničené a rozštiepené končeky odstránia žiaľ len nožnice...Ale ak sa o črstvo zastrihnuté vlasy budete starať správne a dodáte im potrebnú výživu a starostlivosť, môžem Vám zaručiť, že sa opäť štiepiť len tak ľahko nezačnú :)

Olej je získavaný z Macadamových orechov. Je veľmi výživný, trošku mastnejší a odporúča sa na suchú, začervenanú a zrelú pleť a ako výživa pre vlasy. 

Určite ste si všimli mnoho produktov "bežnej" vlasovej kozmetiky, kde je makadamiový olej použitý ako prísada. Prečo teda nepoužiť "koncentrovanejšiu" verziu a na vlasy jednoducho naneste 100% prírodný a čistý makadamiový olej.  

Tento olej tiež nijako výrazne nevoní, je to taká čistá, neutrálna vôňa oleju. 

 

Verím, že sa Vám článok páčil a teším sa na ďaľší :)

S láskou

Baška