Pár slov k prírodným olejom - 2.časť

Ahojte moje milé, 

pred časom som Vám napísala pár riadkov plných mojich skúseností ohľadom prírodných olejov na telo. 

Dokonca som sa podujala aj na svoj DIY domáci peeling, kde som taktiež použila jeden z obľúbených olejov. 

Dnes si vezme na mušku oleje, ktoré rada používam na pleť. 

Keď sme pred vianocami zaradili do ponuky značku SALOOS, bolo to najmä kvôli ich pleťovým olejom. Aj som Vám to spomínala v tomto článku, že som zvedavá ako obstoja v testovaní. 

No a po takmer dvojmesačnom používaní mám pre Vás malé zhrnutie. 

Testovala som Hydrofilný odličovací olej Levanduľa a Pleťový olej Levanduľa

Hydrofilný odličovací olej je pre mňa niečo ako zázrak. Priznám sa, že ma pred tým nikdy nenapadlo odličovať sa a čistiť si pleť olejom. Bála som sa zbytočne upchatýc pórov a celkovo som neverila, že olej môže moju relatívne mastnú pokožku naozaj dôkladne vyčistiť. 

Tento olej sa však používa s vodou. Ja som skúsila použiť namiesto obyčajnej vody kvetovú vodu z ruží od Dulcia Natural. Jednoducho som na vatový tampónik nastriekala najskôr kvetovú vodu, potom som naliala tročku oleja a vznikla mi taká zvláštna emulzia, s ktorou som si skutočne dôkladne vyčistila pleť a aj odstránila riasenku či make-up. 

Po takomto odlíčení ešte zvyknem pleť pretrieť kvetovou vodou na tampóniku a potom na noc nanášam krém alebo olej. Striedam si to. Olej si doprajem cca 3x do týždňa, keď mám naň chuť alebo mi príde pod ruku skôr ako krém  :)

Na môj typ pleti - zmiešaná až mastná, s občasnou vyrážkou - sa mi osvedčil Levanduľový od Saloos.

Ak by som to mala zhrnúť, tak pleťové oleje určite odporúčam zahrnúť do starostlivosti o pleť. Dnes je ponuka široká a verím, že si každá z Vás nájde taký čo by jej vyhovoval. 

Budm rada ak mi napíšete do komentárov na FB Vaše skúsenosti, prípadne sa pýtajte ak Vás niečo zaujíma aj mailom biobeauty@biobeauty.sk 

Prajem Vám ešte pekný večer :)

Vaša Baška