BioBeauty spovedá výrobcov 1.časť

Krásny večer moje milé, 

ešte počas decembra mi napadla myšlienka, ako by som Vám trošku inak mohla predstaviť niektoré výrobky z našej ponuky. Rozhodla som sa osloviť jednotlivých výrobcov (najmä slovenských a českých) aby mi pre Vás zodpovedali pár otázok. Veď kto je najpovolanejší odpovedať zvedavé otazky ako ten, pod koho rukami vznikajú voňavé skvosty :)

Ako prvého výrobcu Vám predstavím Mydlo z Farmy. Pani Zuzka Roziaková je jedinečná osobnosť. Už nejaký čas predtým ako vzniklo BioBeauty som jej mydielka registrovala. Jedno som dokonca dostala do daru. Keď sme sa v BioBeauty začali orientovať na podporu slovenských výrobcov, bola jednou z prvých , ktoré som plánovala osloviť. Dodnes si pamätám ako som čakala s napätím na odpoveď, či by mala záujem aby sme jej úžasné mydielka zaradili aj do našej ponuky.  Asi Vám nemusím opisovať tú radossť, keď súhlasila :)

Odvtedy sú Mydlá z Farmy súčasťou našej ponuky. Sama ich používam a s radosťou skúšam všetky nové, ktoré zaradíme do ponuky. Aktuálne ma doslova "dostalo" Ajurvédske. Neviem Vám ho dostatočne opísať, no ak milujete nezvyčajné vône, ktoré nie sú v žiadnom prípade prvoplánové, tak si ho zamilujete tiež. Okrem toho, že na pokožku sú ako balzam, tá vôňa, ktorá sa pri umývaní mydielkom uvoľňuje po celej kúpeľni je doslova ako aromaterapia :)

Ak by som mala vlastnými slovami opísať Mydlo z Farmy, tak môžem povedať, že sa jedná o čisto ručnú výrobu, v ktorej sa spája vášeň a láska k tradičným hodnotám. Každí mydielko je originál. Jednoduché a krásne balenie mydielok sú už len čerešničkou. 

Mydielka dozrievajú 6 mesiacov - neodlievajú sa z mydlovej hmoty. V každom mydielku nájdete kus prírody, kus ľudskej práce, ktorá je robená s láskou a bylinky, esenciálne oleje, kozie mlieko z ich vlastnej farmy a ďaľšie lahôdky. 

Mydielka vznikajú pri Zvolene a odtiaľ putujú do celého Slovenska, aj vďaka nám a iným predajcom, ktorí rovnako fandia slovenským výrobcom, ktorí to na Slovensku ozaj nemajú ľahké...  Osobne si veľmi vážim každého, kto sa do toho pustí a som vďačná, že môžem mať taký poklad v kúpeľi na poličke. 

No ale dosť mojich slov, poďme na spomínaný rozhovor: 

Moje zvedavé otázky mi zodpovedala pani Mgr. Zuzana Roziaková, majiteľka značky Mydlo z Farmy :)

1. Predpokladám, že často odpovedáte na otázku, prečo ste sa rozhodli vyrábať vlastnú a prírodnú kozmetiku. Nás by ale zaujímal Váš prvý „hotový produkt“ – podaril sa na prvý krátJ ? Prečo ste sa rozhodli ako prvý vyskúšať vyrobiť práve tento produkt?

 V čase keď som vyrobila svoje prvé mydlo, neboli na Slovensku prírodné mydlá bežne dostupné. Najprv som si objednávala zo zahraničia a neskôr, keď sa mi narodila dcérka som si začala zháňať informácie o výrobe.

Prvé mydlo sa mi „zázrakom“ podarilo a práve to mi dodalo nadšenie pokračovať, napriek ďalším chybám a nepodareným výsledkom.

Už prvý pokus bol pre mňa zážitkom, ktorý sa stal rýchlo návykovým :). Dôvod prečo som začala vyrábať mydlá, bol práve ten, že tento produkt mi v tej chvíli na Slovensku chýbal. Ozajstný, pravý, prírodný, bezpečný. Žiadne tvrdé, vysušujúce a naparfemované mydlo. Tým by som svoje dieťatko neumyla. Rovnako som nedôverovala ani farebnej a silno voňavej detskej kozmetike. Dnes je už výber prírodnej kozmetiky veľký.

 2. To, že dôraz kladiete na prírodné suroviny a celkovo návrat k prírode je samozrejmosťou. Bez akej suroviny by Vaša značka nebola „to pravé orechové“? Na čo nedáte dopustiť? Ak to teda nie je výrobným tajomstvom, radi sa dozvieme, vďaka čomu sú Vaše produkty také výnimočné :)

 

Milujem náš olivový olej. Dovážame ho z Grécka z jednej malej slovensko- gréckej farmy.  Nemá bio certifikát, ale pestovanie olív, a spracovanie oleja je šetrné. Pochádza z prvého lisovania. Je to obrovský rozdiel oproti konvenčnému spracovanému oleju.  Je jednoducho živý. A živý olej to je nádherný materiál. Dá sa programovať ako voda. Kto pozná štúdie profesora Emota, bude vedieť o čom hovorím :)

3. Ktorý z Vašich pokladov je Vám srdcu najbližší? Ktorý najviac používate? Máme na mysli osobnú skúsenosť, chceme trošku nazrieť do Vašej kúpeľne :)

 Najobľúbenejšie mydlo je to, ktoré aktuálne používam :D  Vždy je to tak. Teraz som si po dlhšom čase vybrala Letný večer. Spája sa v ňom Levanduľa a Geránium. V sprche sa silice uvoľňujú, pomáhajú nielen priamo pokožke, ale vnikajú aj cez sliznicu, keď vdychujeme vôňu. A tá vôňa geránia bola teraz posledne pre mňa veľkým potešením.

Časom som si uvedomila, že telo vie presne čo potrebuje. Aj keď rozum možno nemá všetky informácie.

Dodatočne keď študujem účinky silíc, tak vidím prečo a za akých okolností moje mydlá vznikali.

Napr. bazalku som dlho ignorovala a v určitom období som mala obrovskú potrebu vyrobiť bazalkové mydlo. Umývať sa ním. Bazalku som si kvapkala do aromalampy. Doslova by som sa v nej bola kúpala. Neskôr som sa dozvedela, že bazalka pozdvihuje pri extrémnom vyčerpaní. Je silne čistiaca a posilňuje.

Tiež nedám dopustiť na Kávu. Najmä ak volím sprchu ráno. Krásne telo preberie. Čiastočky kávy pokožku prekrvia. A tá moja sa raduje. :)

 

 4. Na Slovensku to výrobcovia prírodnej a hlavne poctivej kozmetiky nemajú jednoduché. Čo Vám dalo silu alebo odvahu vyskúšať presadiť sa v spleti komerčnej, bežnej a „nezdravej“ kozmetiky?

Myslím si že dobrý a poctivý produkt si nájde zákazníka. Ľudia to časom vycítia, či je to hra, alebo naozaj kvalita. Ja som vďačná, že máme už toľko stálych zákazníkov, že môžeme tvoriť a takto žiť. Dobré referencie, ktoré nám denne chodia sú úžasnou energiou na ďalší krok vpred. Bez pozitívnej spätnej väzby, by asi takáto tvorba strácala zmysel. Ale keď napíše mamička, aká je šťastná, lebo dcérke zmizol ekzém, alebo starší pán nám na konci roka poďakuje, lebo už si vraj život bez hodvábneho mydla nevie predstaviť –má konečne zdravé ruky. To sú dojímavé príbehy, ktoré ma napĺňajú hlbokou úctou k celej tvorbe, k ľudom pre ktorých to robíme, k zemi z ktorej tvoríme.

Na mydlách máme nápis –Vyrobené s láskou. A myslíme to vážne :)

 

 5. Máte v pláne nejaké novinky, ktoré by nás spotrebiteľov určite potešili? 

Áno, rada by som do konca roka uviedla na trh nový produkt, ktorý verím, že bude nápomocný pri kožných problémoch. Zatiaľ viac nebudem prezrádzať :)

Keďže svoju energiu stále rozdeľujem medzi moje malé deti a mydlá, ide všetko pomalšie ako by som si to predstavovala.

  6. Ak by ste mali zo svojich produktov zostaviť „zoznam must-have“ ktoré produkty by ste vybrali?

 „Must have“ sa vždy mení :D  Podľa ročného obdobia, podľa životnej situácie, aktuálnych pocitov,  dokonca podľa mesačného cyklu v ktorom sa žena nachádza. Čiže je to vysoko subjektívne.  Ale myslím, že už je tých druhov tak veľa, že je z čoho vyberať.

Moje aktuálne Must have je spomínaný Letný večer, Kokosové s morskou soľou a Ajurvédske.

 7. Na záver by som Vás rada požiadala o pár slov, ktoré by ste radi zdieľali s Vašimi zákazníkmi a fanúšikmi.

 Rada by som s našimi zákazníkmi zdieľala práve tú v vďačnosť a úctu ktorú cítim. Vážim si, že ľudia majú záujem o naše výrobky, a my teda môžeme robiť to čo milujeme. Som vďačná že im robia radosť a dokonca pomáhajú. Tiež som vďačná, že stretávame skrze Mydlo z Farmy skvelých ľudí- prajných zákazníkov, usmievavých, radostných. Rovnako tak čestných a pozitívnych obchodníkov a firmy s ktorými spolupracujeme :)

 

Ďakujem Zuzke za rozhovor. Želám jej ešte veľa inšpirácie pri vymýšľaní nových mydielok, veľa spokojných zákazníkov a najmä veľa zdravia pre celú rodinku :)

Zároveň by som rada pozdravila Betku, ktorá nám s láskou balí naše objednávky (to sa hneď spozná:) ) a je vždy pozitívne naladená, aj takmer o polnoci, keď niečo riešime mailom :) 

Verím, že Mydielka z Farmy sa zabývajú aj vo Vašej kúpeľni, neoľutujete :)

Akcia do konca apríla 2016!!!

V našom eshope venujeme tieto dni  práve Mydlám z Farmy - ku každej objednávke na www.biobeauty.sk od 27.4. do 30.4.2016 , ktorá bude obsahovať aspoň 4 krásne voňavé  Mydielka z Farmy, pribalíme jedno ďaľšie ako darček :)

Teším sa na Vás v ďaľšom príspevku :)

S láskou 

Baška