namiešaj si svoj pleťový olej

Ahojte moje milé :)

v poslednej dobe skúšam, vymýšľam a kombinujem a vytváram rôzne pleťové séra - pleťové miešané oleje. 

Zohnala som si tmavé sklenené nádobky a mám dobrú správu - dajú sa zakúpiť už aj u nás, aby ste nemuseli zháňať :)

Nakombinovala som dva druhy olejových zmesí pre rôzne typy pleti, ktoré sa skutočne osvedčili. Ak Vás láka vyrobiť si "svoju" kozmetiku, tak sa môžete inšpirovať :) 

Toto je jeden z najjednoduchších receptov a je ideálny pre tie z Vás, ktoré sa ešte nechcú púšťať do zložitejších krémov či emulzií, kde už treba trošku čarovať aj so spájaním vodnej a olejovej zložky :)

Všetko čo budete potrebovať je dobrá nálada a chuť, nádobku na hotový produkt (odporúčam tmavé sklo - pretože sklo môžete vydezinfikovať jeho vyvarením a v tmavom skle hotová zmes olejov vydrží dlhšie ako v priesvitnom, či v plaste a čo je najlepšie - dá sa znova použiť ! ), ihlu alebo nožík/nožnice (na vitamín E v kapsuliach), oleje môžete pridávať odhadom alebo si zaobstarajte menšiu odmerku, a ak sa bojíte, že netrafíte do hrdla fľaštičky či nádobky zíde sa Vám aj maličký lievik. 

PA100031

Pridávam svoje  recepty:

1. zmes olejov pre zmiešanú pleť 25 ml

10 ml olej z hroznových jadier  

10 ml marhuľový olej

5 ml ryžový olej

2 kvapky levanduľovej silice

1 kvapka mandarinovej silice (nemusí byť) - pozor nenahrádzajte ju napr. citrónom, ktorý je fotosenzibilný - ak nemáte, radšej ju vynechajte, má skôr "voňavý" účinok

vitamín E - 1 tobolka (vitamín E ma skvelé účinky na pleť, a tiež pomáha "stabilizovať" olej z hroznových jadier, ktorý rýchlo oxiduje, v recepte mám vitamín E z lekárne v tobolkách - napichnem ju ihlou a vytlačím do flaštičky, kde už mám oleje a poriadne pretrepem. 

Táto zmes je ľahučká, jemne mastná, nezanecháva príliš mastný film na pokožke, odporúčam nanášať na čistú pleť, ktorú jemne ovlažíte kvetinovou vodou (potom sa skvele zafixuje hydratácia pokožky). 

 

2. zmes olejov pre suchú/zrelšiu pleť

10 ml marhuľového oleja

5 ml šípkového oleja

5 ml jojobového oleja

5 ml mrkvového oleja

hrsť lupeňov ruží (nemusí byť, ja som chcela dodať zmesi jemnú vôňu po ružiach)

vitamín E - 1 tobolka (vitamín E ma skvelé účinky na pleť, v recepte mám vitamín E z lekárne v tobolkách - napichnem ju ihlou a vytlačím do flaštičky, kde už mám oleje a poriadne pretrepem. 

VITAMIN E som pridala až po vyluhovaní lupienkov ruží a ich scedení cez gázu (kávový filter). 

Olejček je trošku mastnejší, odporúčam používať ho na vyčistenú pleť, jemne osvieženou kvetinovou vodou z ruží. Hydratáci tak bude efektívnejšia. 

Na tieto zmesy som používala 100% prírodné oleje od Soaphoria a vitamín E som kúpila v kapsuliach v lekárni, silice mám od Tierra Verde.

Tak toto bol môj prvý počin, spísaný pre Vás, v zálohe mám ešte rôzne šľahané krémy na telo (bez vodnej zložky, a teda bez emulgátora a veľmi jednoduché na prípravu) ale o tom nabudúce :)

Oleje aj nádobky si môžete zakúpiť u nás, vitamín E zatiaľ nemáme, ale už hľadám vhodného dodávateľa :)