mojich top 5 produktov starostlivosti o vlasy

Ahojte moje milé :)

V minulom  článku som Vám predstavila svojich 5 favoritov starostlivosti o pleť

Dnes Vám niečo poviem o svojich vlasoch. 

Priznám sa, že moje vlasy toho v mladosti zažili veľa - rôzne farebné kreácie, melír, odfarbenie...Našťastie som pred pár rokmi pochopila, že "tudy cesta nevede" a začala som sa o ne viac starať. 

Možno ste už v starších článkoch zaregistrovali, že ma šedivé vlasy začali trápiť pomerne skoro (tesne po 20tke). Pravdepodobne za to môže genetika, ale svojím experimentovaním s farbami som tomu moc asi neprispela :(

Každopádne,dnes sa o vlasy snažím starať príkladne a začínajú mi to vracať v tom pozivívnom zmysle slova :)

Začalo sa to všetko šampónom. Potrebovala som šampón, z ktorého sa mi po treťom používaní nezačnú tvoriť lupiny a vlasy sa nezačnú mastiť po pár hodinách. Ak máte podobný typ vlasov, viete o čom hovorím :(

Vyskúšala som, priznám sa všetky v našej ponuke. Verím, že niektoré Vám sadnú aj keď  mne nie.

Môj problém s lupinami vyriešil nadobro ( a dúfam, že naozaj navždy) až Ponio šampúch Orient Chai. Tento zázrak je skvelý. Jediná nevýhoda v mojom prípade je , že je nevyhnutný kondicionér minimálne do končekov. Ale to neberiem ako nejakú veľkú traumu :) 

Šampúch od Ponia si však z času na čas stiedam so šampónom Skin Blossom. Vlasy to udržuje "v pozore" a zatiaľ sa mi lupiny ani rýchle mastenie nevrátili. Mala som s tým zväčša problém vždy po cca mesiaci používania jedného a toho istého šampónu. Dúfam, že na túto moju "vychatávku" vlasy neprídu a bude to fungovať naďalej :)

Ako som spomínala nutnosť kondicionéru pri Ponio, platí to aj pri šampóne od Skin Blossom - bez kondicionéru mám naozaj problém vlasy rozčesať. Takže siaham po tom od SkinBlossom - má 300 ml a používam ho naozaj len do končekov a už 3 mesiac mám jedno a to isté balenie, ktoré sa začalo míňať, mám tam asi slabú 1/3 - ale celkom sa to oplatí :) /vlasy mám po lopatky - pre upresnenie, koľko ho asi potrebujem - stačí mi dva krát stlačiť pumpičku ). 

 

Ďaľšou neodmysliteľnou súčasťou mojej starostlivosti o vlasy je prírodná farba na vlasy Cosmetikabio.

vlasy instagram

 

Bližšie info k nej nájdete v mojom staršom príspevku TU

Vlasy si farbím asi každý druhý týždeň a 100g balenie farby mi vydrží na 4 použitia - vravím, že mám vlasy po lopatky, veľmi jemné. 

Posledným produktom je olej, ktorý si občas vtieram do vlasov - občas - asi raz za mesiac, keď sa mi chce :) A je to zázrak menom Makadamiový olej.

Je to asi NAJ olej z pomedzi všetkých, ktoré sa do vlasov odporúčajú. Viem, že veľa z Vás nedá dopustiť napr. na kokosový či argánový olej. Mne sa ale naozaj najviac osvedčil práve makadamiový. 

Každádne, keď vlasom doprajete akýkoľvek olejový zábal (aspoň na končeky) tak sa Vám to určite oplatí :)

Dúfam, že Vám moje tipy pomôžu v rozhodovaní po čom "siahnuť" z prírodnej kozmetiky.

Ešte pre informáciu o akých vlasoch to vlastne hovorím - /svojich/ - stručne - jemné, so sklonom k lámavosti, rýchlo sa mastiace, večne bojujúce s lupinami a šedinami :)

Pevne verím že Vaša "kombinácia" vlasových nedostatkov nebude taká nepríjemná ako moja a v prírodnej kozmetike si nájdete tých svojich skvelých favoritov :)

Môj príspevok je publikovaný na základe Vašich otázok a dotazov, čo by som odporučila. Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť zatiaľ len  vyššie spomenuté produkty, ale ak by ste mali otázky, ohľadom iného typu vlasov - rada zodpoviem. Niečo sa na mňa za tie roky zo skúseností zákazničiek nalepilo :) 

Kľudne Vaše dotzy smerujte do správ na náš FB alebo mailom  biobeauty@biobeauty.sk

Prajem Vám krásne dni :)

Baška

www.BioBeauty.sk