Farbenie vlasov prírodnou farbou Cosmetikabio

cosmetikabio farba1

Krásny deň moje milé :)

Pred pár dňami sa naša BioBeauty rodinka rozrástla o nové prírodné farby na vlasy značky Cosmetikabio

Veľmi sa tomu teším, pretože za tých par rokov, čo si vlasy farbím výlučne hennou som vyskúšala množstvo značiek. Nevravím, že boli zlé (vždy je henna lepšia voľba ako chemický koktail klasickej farby na vlasy) no problém zvyčajne nastal pri šedinkách. Áno, som z tých menej šťastných a šedivé vlasy ma trápia zhruba od 20tky. 

Henna ako taká alebo aj prírodná zmes na farbenie vlasov, ktorej základom je henna funguje na úplne inom princípe ako klasické farby na vlasy. 

Farba Cosmetikabio vlas obalí, nenarúša jeho štruktúru. Vlas chytí požadovaný odtieň avšak nemôžete rátať so zosvetlením tmavých vlasov na blond. Ak ale napríklad máte hnedé vlasy a želáte si nádych do červena, cosmetikabio to zvládne :)

Čo sa týka farbenia šedivých vlasov - odporúčam z vlastnej skúsenosti dvojité farbenie. To znamená, že v kratšom časovom odstupe (napríklad obdeň) si vlasy nafarbíte. Ja to robím tak, že v sobotu večer, keď viem, že budem doma si vlasy najskôr umyjem šampónom (napríklad od SkinBlossom), jemne presuším uterákom. Nanesiem farbu a nechám pôsobiť čo najdlhšie - aspoň hodinku. Potom vlasy dôkladne zmyjem bez šampónu. Keď už sa vymýva len čistá voda, nanesiem na vlasy kondicionér - ja konkrétne tento od SkinBlossom a dôkladne vymyjem. 

Na druhý deň doobeda vlasy opäť navlhčím, ale nezmývam ich so šampónom a nanesiem farbu. Druhý deň si dofarbujem už len korienky - tam kde mám šedín najviac, ale kľudne si môžete farbu naniesť po celej dĺžke vlasov, len im to prospeje :) Nechám pôsobiť niekoľko hodín, popritom si upracem, niečo porobím alebo oddychujem a po niekoľkých hodinách si vlasy opäť zmyjem a použijem kondicionér. 

Na internete som našla mnoho receptov ako si farbu "vylepšiť" ale priznám sa, že som vyskúšala len zaliať farbu čiernym čajom (používam tmavý odtieň hnedej). Pri bledších odtieňoch môžete použiť napríklad kamilkový čaj, pri červených roibos. 

Zvlášť výraznejší farebný účinok som však nezaznamenala, no nemyslím si, že by to vlasom nejako uškodilo :)

Vlasy po hennovaní mám pevnejšie, lesklejšie a začali mi rásť nové. To je niekedy na nervy, lebo mi poletujú okolo hlavy ale teším sa, pretože to značí, že sú zdravé :)

Vlasy sa mi tak rýchlo nemastia a konečne som poriešila aj svoj problém s lupinami. Cosmetikabio farba na vlasy pokožku hlavy vyživí a to je základ. Len vtedy môžete získať naozaj zdravé vlasy. 

Myslím, že nemusím spomínať škodlivosť niekoľkých zložiek v bežných vlasových produktoch, ktoré síce vlasy urobia na dotyk hebké, ale v konečnom dôsledku je to len "pre efekt" a vlasy tým trpia. 

Používaním Cosmetikabio farby na vlasy určite len získate :)

Ak si neželáte meniť farbu alebo odtieň vlasov a chcete svojim vlasom dodať extra dávku výživy, odporúčame siahnuť po "cassia" - čiže bezfarebnom odtieni, ktorý je určený len na výživu vlasov a nijako odtieň vlasov neovplyvní. 

Pokiaľ ste si doteraz vlasy farbili chemickou farbou alebo máte trvalú - odporúčam počkať s prírodnou farbou aspoň týždeň - dva ,  aby neprišlo k nežiaducej farebnej reakcii. 

Môžete skúsiť vlasy najskôr prečisťovať šampónom bez silikónov a parabénov a následne až po nejakom čase vyskúšať prírodnú farbu na vlasy Cosmetikabio

Nedávno Cosmetikabio vytvorila nové odtiene. Niektoré z nich si už teraz môžete objednať u nás. Napríklad zaujímavý fialový odtieň. 

545 (1)

           Ak budete mať otázky, neváhajte sa pýtať biobeauty@biobeauty.sk alebo na našom FB .

 

 

Prajem Vám krásne dni. 

 

 Baška