Liqoil: slovenská prírodná kozmetika na mieru

Príjemný pocit, viditeľný účinok a čisté prírodné zloženie sa rozhodla priniesť značka slovenskej prírodnej kozmetiky s názvom Liqoil. V ponuke nájdete telové maslá, masky na tvár či suché oleje v krásnych minimalistických sklenených obaloch.

liqoil2

Názov Zamat nesie suchý olej s nádhernou kvetinovou vôňou, ktorý ocení najmä zrelšia pokožka. Základom je arganový olej obohatený o kyselinu olejovú a extrakt z kôry magnólie, ktorý redukuje začervenanie pleti. Zamat póry neupcháva, pleť nezaťažuje, ale (ako má v mene) robí ju hebkou a zamatovou na dotyk.

Šikovný telový olej patrí takisto do kategórie suchých. Vonia ako citrusy a leto zároveň, obsahuje olej z marhuľových jadier, nechtíkový olej a aktívny vitamín E. Do pokožky sa vstrebáva naozaj rýchlo, zanecháva ju jemnú a hebkú a ako bonus – je vhodný na napínané bruško v tehotenstve.

Hlbočima je detoxikačná maska, ktorá pleť vyčistí a prekrví. Základom je zelený íl. Ten z pleti absorbuje toxické látky, zbaví ju odumretých buniek, pohltí mastnotu a detoxikuje. Šalviový extrakt zas stiahne póry a reguluje mastenie pokožky.

Kamilka je denný krém, ktorý pleť upokojuje, hydratuje a chráni. Je vhodný na všetky druhy pleti a vďaka obsahu kamilkového extraktu má výrazné protizápalové a dezinfekčné účinky. Nechtík zas zabezpečuje regeneráciu a pôsobí upokojujúco.

Trojica telových masiel – Nechtík, Kofi a Ruža tvorí starostlivosť o telovú pokožku. Základom každého z nich je bambucké maslo, kokosový olej a olej z marhuľových jadier lisovaný za studena. Nechtík pokožku hydratuje, ošetruje a je perfektný na masáž. Ruža je unikátna svojou výrobou. Liqoil na jej výrobu používa lupene ruží pestované na Slovensku. A Kofi zas poteší nielen pokožku, ale aj zmysly všetkých kávomilov. Jeho vôni tak ľahko neodoláte.

liqoil1

A jedna zaujímavosť na záver: Značka Liqoil ponúka na svojich stránkach možnosť navrhnúť si alebo vyrobiť produkty na mieru. Netradičné, no rozhodne zaujímavé.

Autor: Daniela Slávik