JARNÉ ZMENY V KÚPEĽNI, KTORÉ PROSPEJÚ VAŠEJ PLETI

BB1

Jar už klope na dvere. Konečne si môžeme vydýchnuť a vymeniť zimné kabáty, čižmy, hrubé svetre za niečo ľahšie a privítať prvé slnečné lúče. Podobne ako sa líši náš zimný a jarný šatník, tak sa odlišuje a mení aj starostlivosť o pleť. Zima nás vždy trošku potrápi a v jari zas potrebujeme dodať pleti energiu a sviežosť. Práve teraz je ten ideálny čas vpustiť jar aj do kúpeľne, či kozmetickej taštičky. A ako na to?

BBclanok

Odľahčite

Zatiaľ čo v zime ste pleť chránili hutnejšími a mastnejšími krémami, jar si žiada čosi ľahšie. Ideálnou voľbou je pleťové sérum alebo olej, ktorý hydratuje a pleť zbytočne nemastí, miesto toho vyživuje, no rozhodne nezaťažuje.

Rozkvitnite

Jar bez kvetín si neviem prestaviť. A nielen tých vo váze, ale aj na pleti. Kvetinové vody sú skvelé práve v tomto ročnom období. Ráno pred aplikáciou denného krému alebo pleťového oleja, večer pred spaním, na rýchle osvieženie počas dňa alebo do vlasov. Spôsobov využitia je takmer toľko, koľko vôní.

BB4

Chráňte sa

Síce je jar k pleti miernejšia, ako zima, neznamená to, že ju netreba chrániť. Prvé slnečné lúče a zmeny počasia jej môžu takisto dať zabrať. Skúste voliť krémy, oleje alebo make-up s SPF.

Vyživujte 

Jarná únava môže zastihnúť nielen vás, ale aj vašu pleť. Prekvapte ju! Pomocou masiek a vitamínov dodáte pleti to, čo potrebuje. Na citlivú pleť je vhodná maska z ružového ílu s kvetinovou vodou, na tú mastnejšiu zas zelený. Divy robí aj vitamín C, ktorý môžete v prášku pridať do akejkoľvek doma vyrobenej masky.

Ale nezabúdajte, krásna pleť nie je len o starostlivosti zvonku, ale aj zvnútra. Skúste jedálniček obohatiť o ovocie a zeleninu a takisto trošku odľahčiť. Dostatok tekutín a pozitívne prístup k životu pomôže nielen krajšej pleti, ale aj vám.

 

autor:  Daniela Slávik