4 dôvody, prečo vymeniť šampón za šampuk

prečo vymenit sampon za šampuk (2)

Všetky vieme, že nie je šampón ako šampón. A už vôbec nie je šampón ako šampuk. Síce tuhé šampóny existujú už dlho, ich obľúbenosť v posledných rokoch vzrástla. Hádam každá slovenská prírodná značka zaradila do svojho sortimentu aj šampuk. Niet divu, veď prírodný šampuk má oproti tekutým šampónom (áno, aj tým prírodným) niekoľko výhod.

prečo vymenit sampon za šampuk (1)

Menej odpadu

Väčšina šampukov sa predáva bez obalu, teda lepšie povedané bez plastového obalu. Buď v papieri, ktorý vieme zrecyklovať alebo si ho kúpime jednoducho nahý. Zem je tak či tak zahltená takým veľkým množstvom plastov, tak prečo prispievať takto, keď nemusíme?

Čistejšie zloženie

Prírodný šampuk neobsahuje toľko konzervantov, sulfáty alebo silikóny ako tekuté šampóny. Miesto toho v zložení nájdeme rôzne bylinné prášky, bambucké maslo, esenciálne oleje a prírodné tenzidy, ktoré pomáhajú z vlasov dostať nečistoty. Umývanie vlasov s takýmto šampukom je známe ako low poo a hoci si vlasy zvykajú dlhšie (môže to trvať aj pár týždňov), určite vám poďakujú.   

sampuk

Praktickosť

Zo skúsenosti viem, že šampuk vydrží v priemere 2x dlhšie ako klasický šampón. Jeho aplikácia je veľmi jednoduchá a nehrozí, žeby ste spotrebovali väčšie množstvo šampuku ako by ste chceli. Veľkosťou sa ideálne hodí na cestovanie a ako bonus – nemusíte sa báť, že by sa vám v kozmetickej taštičke rozlial.

Multifunkčnosť

Šampuk sa dá využiť nielen na vlasy, ale môžete ho použiť na umývanie štetcov od makeupu, či rýchle prepratie bavlnených odličovacích tampónov. Veľmi dobre odstraňuje nečistoty nielen z vlasov, ale aj od makeupu.

Autor: Daniela Slávik