Starostlivosť o pokožku rúk v zime :)

Neviem ako to máte Vy, ale ja sa často ľuďom pozerám na ruky. Často totiž prezradia o človeku viac ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. 

Samozrejme, pokiaľ pokožku či nechty netrápi nejaký vážnejší kožný problém, tak stačí veľmi málo aby naše ruky vyzerali upravene a zdravo.

Základom sú určite upravené nechty. Na tie sa však zamerať dnes nechcem - to si môžeme nechať na inokedy :)  

Dôležitá je aj vláčna, dostatočne hydratovaná pokožka rúk. Bez nepríjemných a boľavých "záderov" či popraskanej koži na prstoch.

Vybrala som pre Vás z našej ponuky zopár produktov, ktoré sama používam a udržujú moju pokožku rúk v dobrom stave.

Raz za čas doprajte rukám peelig. Tak ako zvyšku tela aj pokožke Vašich rúk náramne pomôže. Použiť môžete kľudne svoj obľúbený peeling na tvár alebo niektorý z jemnejších peelingov na telo. Alebo si vytvorte svoj "domáci" peeling. Napríklad z kávy či ovsených vločiek.

Podstatné je pokožku dôkladne premasírovať a prekrviť.

Pokiaľ ale máte na rukách ranky - napríklad spomínané "zádery" tak opatrne s peelingom. Radšej počkajte kým sa ranky zahoja.

Ja rada používam peeling so soľou a olejom od Soaphorie, môj najobľúbenejší je Mliečne potešenie. Ale použiť môžete naozaj akýkoľvek, ktorý máte rada. 

Samozrejmosťou - najmä v tomto chladnejšom počasí je pravidelné krémovanie. 

Ja mám krémy na ruky rozdelené na noc a deň.

Keďže počas dňa mi vadí (z veľmi praktických dôvodov) pocit mastných rúk, na deň uprednostňujem krémy na ruky s ľahším zložením. Také, ktoré sa naozaj rýchlo vsiaknu do pokožky a aspoň pár hodín zanechajú na pokožke príjemný pocit. Potom, keď je treba krémujem zasa :) Niekedy už len pre obnovu vône :)  Mám totiž rada voňavé krémy. Momentálne tento vanilkový od Figs & Rouge.  

Na noc rukám rada doprajem luxus v podobe výživného krému na ruky. Absolútny top je pre mňa výživý krém od Dulcia Natural s nechtíkovým olejom.  Striedam ho však aj s organickým bambuckým maslom alebo teraz najnovšie organickým mangovým maslom. 

A občas ak mám chuť na niečo výživne a mastnejšie, no zároveň naozaj voňavé - mám na nočnom stolíku pre tento prípad krém Verbena od Panier Des Sens

Odporúčam určite raz začas dopriať pokožke rúk aj nechtom olejový kúpeľ :

Vo vodnom kúpeli trošku zohrejte olivový olej, pridať môžete aj jojobový či ricínový a namočte do kúpeľa na pár minút ruky. Uvidíte akú jemnú pokožku získate.

Môžete pridať aj kvapku svojho obľúbeného esenciálneho oleja (u mňa jednoznačne v chladných mesiacoch Ylang Ylang, ale Vy použite svoj obľúbený) a dožičte si ešte väčší pôžitok a relax. 

Vaše ruky Vám starostlivosť, ktorú im doprajete vrátia :)