Recenzia: Konjak hubka s ružovým ílom na citlivú pleť

konjac sponge2

Konjakové hubky asi všetky z nás dobre poznáme. Sú to hubky na tvár s jemným peelingovým efektom, ktoré pochádzajú z ázijskej rastliny konjac. Tento rok prišla na trh ich najroztomilejšia kolekcia – mýtické bytosti zastupujú určité typy pleti. Pre citlivky ako som ja, sa stala symbolom morská víla.

Konjak hubka s ružovým ílom je vhodná na unavenú, citlivú pleť so sklonom k vysušovaniu sa. Ružový íl je bohatý na prírodné minerály, má čistiace a detoxikačné vlastnosti a pritom pleť nijak nevysušuje a ani nedráždi, skôr naopak. Dokáže suché miesta redukovať, zlepšuje elasticitu pleti a pomáha odstraňovať odumreté bunky. Je vhodný aj na ekzematickú a podráždenú pokožku. S týmito účinkami ružového ílu spojil Konjac Sponge rovnomennú rastlinu, ktorá sa v Ázii používa nielen v kozmetike, ale je napr. aj súčasťou kuchyne (vďaka vysokému obsahu vody, minerálov a nízkemu obsahu kalórií).

Balenie hubky je naozaj roztomilé. Znázorňuje morskú vílu objímajúcu hubku. Po otvorení v ňom nájdeme rovnakú vílu aj na praktickom vešiačiku, ktorý si môžete kamkoľvek nalepiť.

konjac sponge3

Hubka je na prvý dotyk tuhá a drsná, no po namočení do vody sa mení na jemnú. Použitie je veľmi jednoduché. Stačí ju namočiť a krúživými pohybmi pretierať tvár, dekolt a krk. Možno ju použiť aj s čistiacimi emulziami, ktoré na ňu stačí jednoducho kvapnúť. Po použití je ju potrebné umyť a prebytočnú vodu vytlačiť. Neodporúčam hubku žmýkať alebo krútiť – stratí tak svoj tvar. Potom s ňou šup na vešiačik, kde uschne a počká na ďalšie použitie.

Hubka pleť krásne čistí, k citlivkám ako som ja je naozaj jemná a šetrná. Nespôsobuje žiadne začervenania. Len jemný peelingový efekt zbavuje viditeľnejších suchších miest. Pracuje sa s ňou veľmi dobre, pleť zanecháva čistú a hebkú, a ako bonus – pri čistení nevtieravo vonia. Na záver by som ešte rada dodala, že hubka od Konjac Sponge je prírodný produkt bez akýchkoľvek chemikálií, farbív a je kompostovateľná. Výrobok je vegánsky a má certifikát Leaping bunny (netestovaný na zvieratách). A zoženiete ju tu za 13,80eur.

konjac sponge