Havlíková Prírodná Apotéka

Je pre mňa obrovská česť, predstaviť Vám v našej ponuke výrobky Havlíkovej prírodnej apotéky.

História:Havlíkova prírodná apotéka čerpá z tradičných receptúr známeho a vášnivého českého lekárnika minulého storočia PhMr.Karla Havlíka. Karol Havlík zastával názor, že najlepšie pomáha samotná silná príroda. Vyrábal kozmetiku podľa vlastných receptúr a zo zdravých prírodných surovín, ktoré si sám zbieral. Zároveň využíval i tradičnú osvedčenú receptúru siahajúcu až do 17.storočia. Bohužial február 1948 činnosť pána lekárnika zastavil a jeho uznávanú zbierku kozmetických receptúr zasunul hlboko pod grandiózny nástup chémie do našich každodenných životov.

Havlíková prírodní apotéka v súčasnosti znovuobjavuje kúzlo a silu zabudnutých receptúr a s rešpektom ich obohacuje o moderné vedecké poznatky a možnosti nových technológií. Znovuobjavenie receptúr nám bolo umožnené, okrem iného, vďaka ústretovému prístupu vnučky pána lekárnika - slečne Anne Braslavcové.

Filozofia: Sila je v prírode, ktorá nás obklopuje. PhMr. Karol Havlík dobre vedel, že namáhanej a poškodenej pleti najlepšie pomôže práve sama príroda. Pri výrobe našich kozmetických produktov čerpáme z čistej prírody, rešpektujeme ju a snažíme sa od nej poučiť. Bylinky, ktoré spracovávame, si s láskou sami pestujeme v ekozahradách. Včelie produkty šetrne získavame z úľov umiestnených v čistom a chemicky nezaťaženom prostredí.

Kvalita: Starostlivo vyberáme najvhodnejšie a najčistejšie lokality pre umiestnenie úľov aj pestovanie bylín. Presne určujeme čas ich zberu. Následné spracovanie metódou šetrnej extrakcie prebieha v moderných laboratóriách vysoko kvalifikovanými odborníkmi.

Pri používaní kozmetiky by sme mali mať na pamäti, že to, čo je menšie než póry, a dostane sa to do styku s pokožkou, do nej často preniká. Musíme byť teda veľmi opatrní v tom, čo na svoju pleť nanášame. Naša pokožka si zaslúži čisté a prírodné bio produkty. Naša pokožka si zaslúži, aby sme ju mali radi. S našou kozmetikou sa skrátka budete mať viac radi.

Ekozáhrady: Všetko potrebné pre naše zdravie rastie väčšinou tam, kde žijeme a kde sme sa narodili. A tak aj my veľkú časť našich byliniek pestujeme v ekozahradách v oblasti Podblanicka. Samozrejme bez použitia chémie, s láskou k prírode a zberom v presne určenom čase pre zaistenie optimálneho obsahu aktívnych látok v našich bylinkách.

Včelie produkty - med, čistý včelí vosk a propolis získavame z drevených úľov umiestnených v čistom prostredí, kam nezasahuje intenzívna poľnohospodárska činnosť. V okolí sú prevažne lesné porasty a pasienky. Včelstvá sú ošetrované iba biologickými prostriedkami, nie chemickými liečivami.

cpkbio  Certifikát CPK bio udelený certifikačnou spoločnosťou KEZ  

Spoločnosť KEZ o.p.s. zabezpečuje certifikáciu kozmetických prípravkov vyrábaných z prírodných a ekologických surovín. V súčasnej dobe ide o jedinú spoločnosť v ČR akreditovanú Českým inštitútom pre akreditáciu, ops Štandardy pre certifikáciu kozmetických prípravkov obsahujú pravidlá pre možnosť získania značky CPK - CERTIFIKOVANÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA. Nadstavbou je potom značka CPK bio pre kozmetické prípravky s obsahom surovín z ekologického poľnohospodárstva, ktoré musí splniť nielen základné podmienky Štandardov, ale musí obsahovať aj bio suroviny.

 

 

5
25 1525

Stránka 1 z 1 - 18 položiek celkom

   
 • krasna slecna serum na akne 30ml Kód: 2367
  Momentálne nedostupné

  Sérum na akné špeciálne vytvorené pre nanášanie priamo na citlivé miesta, začervenané vyrážky a fliačky.

  Vhodné pre problematickú, znečistenú a aknóznu pleť. Sérum takúto pokožku upokojuje a intenzívne pôsobí na problematické miesta.

  30ml


  €17,60
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • Krásna slečna - Nočný krém - 30 ml Kód: 2364
  Skladom

  Pokožku upokojuje, mastnú pleť zmatňuje a poskytuje jej dostatočnú výživu a hydratáciu po celú noc.

  Krém obsahujúci Cytobiol Iris A2 a extrakty z čiernej ríbezle a maliny podporuje redukciu tvorby akné a začervenanie citlivej pokožky.

  30ml


  €12,70
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • krasna slecna maska flam 30ml Kód: 2358
  Skladom

  Maska flám pre slečny a panie, pleť ktorých je vystavovaná dymu a smogu, je mastná, problematická, so sklonmi k tvorbe akné.

   Pomáha upokojiť začervenanie a zápalové reakcie, detoxikuje kožné bunky pleti od nečistôt po pobyte v zadymenom prostredí.

  30ml


  €12,90
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • krasna slecna ciastiaci 1 minutovy elixir 200ml (1) Kód: 2355
  Skladom

  Mastnú a nečistú pleť vyčistí a detoxikuje, otvára zanesené póry a čistí ich. Je to tiež vhodná prevencia proti tvorbe akné a začervenanie citlivej pokožky.

  200ml


  €14,60
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 •  
 • krem krasna kurtizana 30ml Kód: 2175
  Skladom

  Predstavujeme Vám krém inšpirovaný 18. storočím. Jeho ľahké zloženie, ponášajúce sa na nežný bozk milenca, v sebe spája napríklad makadamiový olej, materskú kašičku a klinicky overenú látku Adipofill´in™ pre zjemnenie nosoperových vrások a pozdvihnutie čeľusťových kontúr. Je vhodný najmä pre ženy, ktoré chcú navrátiť pokožke čerstvý vzhľad. 

  30 ml


  €20,20
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • anjelska tvar 30ml (1) Kód: 1986
  Momentálne nedostupné

  Krém pre anjelsky hebkú pleť je nočná emulzia pre vyhladený vzhľad pleti s obsahom extraktu z ľuľka zemiakového a materskej kašičky, ktorá tvorí dokonalú kombináciu pre zachovanie sviežeho vzhľadu. 

  S obsahom materskej kašičky, extraktov z ľuľka zemiakového a medovky lekárskej, levandule, bambuckého masla a kyseliny hyaluronovej, čo tvorí dokonalú kombináciu pre zachovanie sviežeho vzhľadu pokožky.

  30ml


  €17,90
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • kuzelna studnicka 200ml Kód: 1983
  Skladom

  Čistiaca pleťová voda, šetrná k pleti, vysoko hydratačná s levanduľou, pre smädnú pleť so sklonom k tvorbe šupiniek a presušeniu. Je tiež vhodná pre pleť vysušenú slniečkom alebo neúprosnými rokmi.

  200ml


  €11,70
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • kvapka rosy 200ml Kód: 1980
  Skladom

  Osviežujúca čistiaca pleťová voda s jemnou lotosovou vôňou pre všetky typy pleti, ktoré sa každý deň stretávajú s prachom, smogom a suchým vzduchom.

  200ml


  €10,40
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 •  
 • pramen krasy Kód: 1977
  Skladom

  Čistiaca pleťová voda Prameň krásy s nežnou vôňou ružových púčikov je určená predovšetkým pre problematickú pleť s aknóznymi prejavmi.

  200ml


  €10,80
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • grofkino serum pre vyhladenie a vypnutie pleti 30ml Kód: 1274
  Momentálne nedostupné

  Dokonalé hojivé sérum, ktré hĺbkovo vyživý Vašu unavenú a suchú pleť. 

  30 ml


  €24,70
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • BIO elixír na intímnu hygienu - 50ml Tip Kód: 979
  Skladom

  Obsahuje starostlivo vybranú kombináciu rastlinných výťažkov, ktorých účinky sa vhodne doplňujú. Vďaka svojmu zloženiu je jemný a šetrný k pokožke, jemne ju regeneruje a chráni. Zároveň má antibakteriálne účinky.
  Maximálne šetrná starostlivosť o intímnu hygienu.

  50 ml


  €5,90
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • BIO Havlíkov krém na ruky - Krásne ruky 50 ml Tip Kód: 973
  Skladom

  BIO Havlíkov krém na ruky - Krásne ruky je vyvinutý pre každodennú starostlivosť o pokožku rúk a ramien. Vybraný komplex olejov a extraktov, poskytuje optimálnu výživu rukám so suchou pokožkou, popraskanými miestami a zádermi.

  50 ml


  €9,80
     
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 •  
 • Krásna pani s klinickou štúdiou ELIX-IR ™ 30 ml Kód: 970
  Momentálne nedostupné

  Táto veľmi ľahká, dobre penetrujúca emulzia je vhodná pre všetky typy pleti. Vďaka oceňovanej látke s názvom ELIX-IR ™  zabezpečuje ochranu pleti pred infračerveným žiarením, ktoré sa aktívne podieľa na starnutí pleti. Krém poskytuje účinnú ochranu, redukuje vrásky a zvyšuje elasticitu pokožky. Extrakt z materskej kašičky a rakytníkový olej zvyšujú účinky ochrannej funkcie, zároveň podporujú zdravý vzhľad pokožky.

  30 ml


  €17,30
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • Krásna slečna s klinickou štúdiou Cytobiol™ Iris A2 30 ml Kód: 967
  Momentálne nedostupné

  Krém ľahkej konzistencie pre mladú, problematickú, aknóznu, zmiešanú až mastnú pleť. 

  30 ml


  €10,90
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • Bio Český krém na vyťaženú pleť 30 ml Tip Kód: 964
  Momentálne nedostupné

  Prípravok je vyvinutý pre každodennú, opakovanú aplikáciu. Je vhodný ako podklad pod make-up, dá sa použiť tiež samostatne. Je vyvinutý na báze lokálnych ingrediencií, nachádzajúcich sa na českých poliach a v záhradkách. Preto sme ho hrdo pomenovali “český krém”. Slnečnica, mak, medovka a rakytník s materskou kašičkou sú hlavnými účinnými zložkami tejto vzdušnej emulzie. Esenciálny olej medovky má upokojujúce účinky, vyvoláva príjemné pocity rozkvitnutej záhrady.

  30 ml


  €7,30
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • Kráľovské raňajky pre pleť 3-minútová ranná maska 30 ml Kód: 958
  Momentálne nedostupné

  Kráľovské raňajky pre pleť je 3-minútova ranná maska s klinickou štúdiou Pentavitin® (72 hodin hydratácie) s avokádovým olejom, extraktu z materskej kašičky, rakytníka a šalvie.

  30 ml


  €11,90
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 •  
 • Bio ranná maska čistiaca 3-minútová - 30 ml Tip Kód: 955
  Momentálne nedostupné

  Čistiaca maska na ráno.  Vyčistite svoju pleť dokonale a rozžiarte ju hneď po prebudení!

  30 ml


  €8,20
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka
 • Havlíkov prírodný zázrak - 30 ml Tip Kód: 952
  Momentálne nedostupné

  Univerzálna mastička určená najmä pre veľmi suchú, problematickú a ekzematickú pokožku. Je vhodná pre unavenú, dehydrovanú a povädnutú pleť, používa sa aj ako intenzívna výživná maska. 

  30 ml


  €17,50
  Výrobca: Havlíková Prírodná Apotéka

Stránka 1 z 1 - 18 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.