Havlíková Prírodná Apotéka

Je pre mňa obrovská česť, predstaviť Vám v našej ponuke výrobky Havlíkovej prírodnej apotéky.

História:Havlíkova prírodná apotéka čerpá z tradičných receptúr známeho a vášnivého českého lekárnika minulého storočia PhMr.Karla Havlíka. Karol Havlík zastával názor, že najlepšie pomáha samotná silná príroda. Vyrábal kozmetiku podľa vlastných receptúr a zo zdravých prírodných surovín, ktoré si sám zbieral. Zároveň využíval i tradičnú osvedčenú receptúru siahajúcu až do 17.storočia. Bohužial február 1948 činnosť pána lekárnika zastavil a jeho uznávanú zbierku kozmetických receptúr zasunul hlboko pod grandiózny nástup chémie do našich každodenných životov.

Havlíková prírodní apotéka v súčasnosti znovuobjavuje kúzlo a silu zabudnutých receptúr a s rešpektom ich obohacuje o moderné vedecké poznatky a možnosti nových technológií. Znovuobjavenie receptúr nám bolo umožnené, okrem iného, vďaka ústretovému prístupu vnučky pána lekárnika - slečne Anne Braslavcové.

Filozofia: Sila je v prírode, ktorá nás obklopuje. PhMr. Karol Havlík dobre vedel, že namáhanej a poškodenej pleti najlepšie pomôže práve sama príroda. Pri výrobe našich kozmetických produktov čerpáme z čistej prírody, rešpektujeme ju a snažíme sa od nej poučiť. Bylinky, ktoré spracovávame, si s láskou sami pestujeme v ekozahradách. Včelie produkty šetrne získavame z úľov umiestnených v čistom a chemicky nezaťaženom prostredí.

Kvalita: Starostlivo vyberáme najvhodnejšie a najčistejšie lokality pre umiestnenie úľov aj pestovanie bylín. Presne určujeme čas ich zberu. Následné spracovanie metódou šetrnej extrakcie prebieha v moderných laboratóriách vysoko kvalifikovanými odborníkmi.

Pri používaní kozmetiky by sme mali mať na pamäti, že to, čo je menšie než póry, a dostane sa to do styku s pokožkou, do nej často preniká. Musíme byť teda veľmi opatrní v tom, čo na svoju pleť nanášame. Naša pokožka si zaslúži čisté a prírodné bio produkty. Naša pokožka si zaslúži, aby sme ju mali radi. S našou kozmetikou sa skrátka budete mať viac radi.

Ekozáhrady: Všetko potrebné pre naše zdravie rastie väčšinou tam, kde žijeme a kde sme sa narodili. A tak aj my veľkú časť našich byliniek pestujeme v ekozahradách v oblasti Podblanicka. Samozrejme bez použitia chémie, s láskou k prírode a zberom v presne určenom čase pre zaistenie optimálneho obsahu aktívnych látok v našich bylinkách.

Včelie produkty - med, čistý včelí vosk a propolis získavame z drevených úľov umiestnených v čistom prostredí, kam nezasahuje intenzívna poľnohospodárska činnosť. V okolí sú prevažne lesné porasty a pasienky. Včelstvá sú ošetrované iba biologickými prostriedkami, nie chemickými liečivami.

cpkbio  Certifikát CPK bio udelený certifikačnou spoločnosťou KEZ  

Spoločnosť KEZ o.p.s. zabezpečuje certifikáciu kozmetických prípravkov vyrábaných z prírodných a ekologických surovín. V súčasnej dobe ide o jedinú spoločnosť v ČR akreditovanú Českým inštitútom pre akreditáciu, ops Štandardy pre certifikáciu kozmetických prípravkov obsahujú pravidlá pre možnosť získania značky CPK - CERTIFIKOVANÁ PRÍRODNÁ KOZMETIKA. Nadstavbou je potom značka CPK bio pre kozmetické prípravky s obsahom surovín z ekologického poľnohospodárstva, ktoré musí splniť nielen základné podmienky Štandardov, ale musí obsahovať aj bio suroviny.

 

 

Žiadne produkty značky Havlíková Prírodná Apotéka sa nenašli...