Menštruačný kalíšok ORGANICUP - MINI

Menštruačný kalíšok Organicup zo 100% lekárskeho silikónu.

Pohodlná, ekologická a príjemná menštruácia. 

Veľkosť : MINI - vhodný pre mladé dievčatá

Rozmery: priemer 37 mm, celková výška 58 mm, kapacita 15 ml, 

Skladom
Kód: 4157
Značka: ORGANICUP
€24 –58 % €10
Kategória: Intímna hygiena
ORGANICUP PACKS WHITE 01 20190411 WD
€24 –58 %

Menštruačný kalíšok je určený pre opakované použitie počas menštruácie a teda je riešením, pokiaľ chcete mať menštruáciu ekologickejšiu a pohodlnejšiu. 

Ergonomicky tvarovaný kalíšok vyrobený zo 100% mäkkého lekárskeho silikónu sa zavádza dovnútra do pošvy, kde vďaka prirodzenému podtlaku bezpečne priľne k vaginálnym stenám a priebežne zbiera odtekajúcu menštruačnú krv.

Vyplachuje sa podľa sily vášho krvácania, v bežných prípadoch ho môžete používať až 12 hodín v kuse a to aj počas noci.

Ako kalíšok používať? 

- Pred prvým použitím je dôležité kalíšok vyvariť vo vriacej vode po dobu 3 - 5 minút. Nezabudnite pridať dostatočné množstvo vody, aby sa kalíšok nedotýkal dna hrnca. 

- Pred každým zavedením kalíšku je potrebné si umyť ruky mydlom a prepláchnuť kalíšok v čistej vode

- Techník na skladanie je viac, najpopulárnejšie je asi zatlačenie nadol a do tvaru C. Pri zavádzaní kalíška je potrebné ho držať zložený až kým nebude vo vnútri vagíny. 

- Pri vkladaní kalíšku je dôležité uvoľniť sa a nájsť si pohodlnú pozíciu. Napríklad si čupnúť, sedieť na toalete alebo aj stáť. Ideálne je si čupnúť :) 

- Zavádza sa podobne ako tampón bez aplikátora s tým rozdielom, že v porovnaní s tampónom bude umiestnený nižšie vo vaginálnom kanáli, pričom stopka by nemala vytŕčať. 

- Po vložení by sa mal kalíšok sám otvoriť tak, aby sa opieral o vaginálne steny. V tejto polohe bude zabezpečený na svojom mieste vďaka ľahkému podtlaku, ktorý taktiež zabráni nežiaducemu pretekaniu. Niekedy je možné počuť akoby "puk", čo znamená, že sa kalíšok úplne rozvinul. Ak je kalíšok vložený správne, nie je ho vôbec cítiť vo vnútri. 

Na uľahčenie vkladania odporúčame použiť lubrikačný gél na báze vody - aspoň zo začiatku. 

Pri prvých skúsenostiach sa môžu vyskytnúť aj komplikácie. Netreba sa báť, treba len trošku trpezlivosti. 

Pokiaľ sa kalíšok sám nevie otvoriť, stačí ho jemne pootočiť zo strany na stranu, kým sa dostane do správnej polohy a on sa roztvorí. 

Následne je možné skontrolovať , či je správne na svojom mieste a to tak, že koncom prsta treba prejsť po spodnej časti kalíška. Pokiaľ je okrúhla alebo oválna, a nie je cítiť žiadne záhyby ani preliačiny - kalíšok je zavedený na správnom mieste. 

Pokiaľ je kalíšok na mieste, pokúste sa ho trochu poťahať za stopku - ak vznikne pocit odporu - znamená to, že sa vytvoril podtlak a kalíšok bol zavedený úspešne. 

Kalíšok by sa mal vyprázdňovať každých 8 až 12 hodín v závislosti od intenzity krvácania. Zo začiatku odporúčame vyprázdňovať každé cca 4-6 hodín, aby sa ukázalo ako rýchlo sa asi kalíšok naplní.  AK po tomto čase nebude kalíšok plný, tak ďalšie vymieňanie možno posunúť, avšak z hygienických dôvodov nie na viac  ako 12 hodín. 

Po vybratí ostane väčšina krvi v kalíšku, stačí ju vyliať.  Po vyprázdnení stačí kalíšok umyť vodou a vyčistiť vzduchové otvory. Po umytí sa kalíšok môže znova použiť. 

Po skončení menštruácie treba kalíšok opäť vyvariť po dobu aspoň 3 - 5 minút vo vriacej vode. 

Po vysušení ho jednoducho uskladníme v priloženom bavlnenom vrecúšku. 

 

 

 

 

 
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu